Home Foam Cutters Laser Cutters CNC Routers Fast Wire Cutters FAQ Contact Download Polish English German Russian Spanish French Chinese Laser Cutters CNC Routers Foam Cutters
Plotery termiczne » Styropian
StyropianNavigation

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową

http://pl.megaplot.org

gdzie znajdą Państwo aktualne informacje o wszystkich produkowanych przez nas urządzeniach.

Istnieją dwa rodzaje styropianu nadające się do obróbki naszymi ploterami termicznymi:

Styropian expandowany (EPS) jest zdecydowanie częściej spotykany w życiu codziennym — jest to ten biały styropian z którego powstają kubki do napojów, izolacja, opakowania, lu ocieplenia budynków. Styropian ten składa się z ponad 95 procent powietrza i mniej niż 5 procent 5 polistyrenu. Kulki polistyrenu podgrzewane są parą wodną i w momencie rozprężania tworzą blok styropianu o niskiej gęstości. Ten typ styropianu jest tani i lekki - zazwyczaj waży ok. 15-30 kg na metr sześcienny. Chociaż materiał ten nie ulega biodegradacji, poddawany jest często procesowi recyclingu.

Styropian extrudowany (XPS) (styrodur) ma podobny skład chemiczny jak styropian expandowany, lecz z powodu innego procesu technologicznego (wytłaczanie) ma mniej przestrzeni powietrznych i dzięki temu ma większą gęstość i jest bardziej spójny. Zazwyczaj sprzedawany jest w kolorze żółtym, różowym, niebieskim, zielonym, itp. Ten typ styropianu idealnie nadaje się do produkcji wszelkiego rodzaju liternictwa,wystaw i prezentacji.

Dlaczego styropian?
Istnieje wiele powodów dla których powyższe rodzaje styropianu mają tak szerokie zastosowanie. Przede wszystkim styropian jest: niedrogi, lekki, idealny do zastosowań zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków, bardzo trwały, jeśli tylko zostanie pokryty odpowiednią farbą bądź tynkiem.

megacutter@megaplot.pl
Automatic translations: